Ostim Sehat O.S.B. 1149 Sk. Gül 86 Sanayi Sitesi No:105 Yenimahalle / ANKARA

Vidanjör Nedir ? Vidanjör Çeşitleri Nelerdir?

17.05.2021
278

Vidanjör Nedir?

 Vidanjör nedir ne işe yarar sorusu neredeyse çoğu insanın akıllarına takılan sorular arasında yer aldığı gözlemlenmektedir. Vidanjör nedir kısaca; kanalizasyon veya kanal borularının taşması, tıkanması sonucu temizlenmesinde büyük bir rol oynayan ekipmanlar arasında yerini almaktadır. Günümüzde uygulama alanları genişlemeye başlayan vidanjör hizmetlerimiz,  kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanıkları, taşmaları açma işlemi sonrasında biriken atıkları vakumlama işlemi ile gerçekleştirmiş olduğumuz araçlar olarak tanımlanmaktadır.

Firmamız bünyesinde barındırmış olduğu uzman ekip arkadaşları ve son model vidanjör araçları ile profesyonel işlemler sunan köklü bir firmadır.

 Vidanjör hizmeti genel olarak kanalizasyonlarda biriken pis su atıklarının temizlenmesi için tercih edilen araçlar olarak tanımlanmaktadır. Kanalizasyonlar pek çok nedenden dolayı tıkanabilmektedir. Lavabolara atılan çözülemeyen atıklar, inşaat alanlarında katı cisimlerin borulara atılması ve yoğun yağmur dolu yağışı sonrasında kanalizasyonlara ağaç parçaları, toprak dolması sonucu tıkanabilmekte veya taşabilmektedir. Bu durumda ilk olarak kanalizasyon borularının tıkanmasına yol açan çözülemeyen atık maddelerin ilk olarak temizlenmesi gereklidir.

Profesyonel Vidanjör Hizmetimiz

Firmamız kanalların tıkanması sonucu kanalların temizlenmesinde ve açılmasında büyük bir rol oynayan vidanjör işlemlerini uzman ekibiyle kusursuz işlemler sunmaktadır. Vidanjör işlemlerinde firmamız kanalizasyon borularına basınçlı su göndererek  kanalizasyon borularının açılmasını, temizlenmesini ve düzenli akışının sağlanmasını gerçekleştirmektedir. Firmamız insan ve çevre sağlığını olumsuz etkileyen durumları ortadan kaldırmak için müşterilerine en iyi hizmeti vermektedir.

 Kanalizasyon temizleme ve kanallarda oluşan tıkanıklık gibi problemleri ortadan kaldırmak için firmamız teknolojinin ilerlemesini en yakından takip ederek ekipmanlarında ve vidanjörlerinde yer vererek müşterilerine profesyonel hizmetler sağlamaktadır. Vidanjör hizmeti oldukça profesyonellik ve dikkat gerektiren işlemler arasında yer almaktadır. Bu kapsamda firmamız son model vidanjör araçlara ve profesyonel uzman ekip arkadaşlarına sahip olarak kanalizasyon temizliği, atık su temizliği, kanal açma vb. vidanjör hizmetlerini sağlamaktadır.

Vidanjör Nedir ? Vidanjör Çeşitleri Nelerdir?

Vidanjör Nedir ? Vidanjör Çeşitleri Nelerdir?

Vidanjör Araçlarımızın Atık Taşıma Dışındaki Fonksiyonları Nelerdir?

Vidanjör günümüzde nüfusun artması sonucu yerleşim yerlerinin de artışıyla birlikte alt yapı sorunlarının çözüme kavuşturulmasında gereksinim duyulan araçlar arasında yerini almaktadır. Vidanjörlerimiz arka tarafında bulundurmuş olduğu depolar sayesinde pis sularla tıkanan kanalların açılmasını ve temizlenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda vidanjör araçlarımız temiz su taşımasında da kullanılabilir araçlardır.

Pis su atıkların taşınmasının yanı sıra son model vidanjör araçlarımız  kurtarma olaylarında veya doğal felaketler sonucunda kullanılan araçlardır. Aynı zamanda toprak kayması gibi doğal afetlerde vidanjörlerin oldukça faydası bulunmaktadır. Yabancı atık maddelerin temiz su kanallarına varışı sağlanmadan vidanjör aracılığıyla taşınması gerekmektedir.

Vidanjör Çeşitleri Nelerdir?

Fonksiyonlarına göre 3 çeşit vidanjör çeşiti bulunmaktadır.Vidanjör çeşitlerinin hepsinde kombine olarak düzenlenmişse pek çok yabancı atıkları çekme gücü bulunmaktadır. Vidanjör çeşitlerini sıraladığımızda ihtiyaçlara göre değişkenlik göstermektedir. Bunlar; küçük(standart) vidanjör, teleskopik emiş boomlu vidanjör ve kaset boomlu vidanjör olarak siz değerli müşterilerimize her kapsamda hizmet vermekteyiz.

1- Standart Vidanjör Araçları

Standart vidanjör araçları asıl olarak ufak boyutlara sahip olan rögar kapaklarında oluşmuş tıkanıklıkları açmak için kullanılmaktadır. Aynı zamanda boyutunun küçük olmasından dolayı da daha küçük atıkların çekilmesinde tercih edilmektedir. Standart vidanjör araçların taşıyabileceği atık değeri diğer vidanjörlere kıyasla daha az ve küçüktür.

2- Kaset Boomlu Vidanjör Araçları

Kaset boomlu vidanjör araçları; kanalizasyonlarda biriken atıkları çekmek ve taşımak için tercih edilen vidanjör çeşitleri arasında yer almaktadır. Tankların içerisinde hava bulunmaktadır. Bu hava vakumlanma işlemi sayesinde atık suların tankın içerisine gönderilmesi sağlanmakla birlikte bu işlemde vakum pompası tercih edilmektedir. Araçlarımızın tankları aracılığıyla yüksek basınçlı tazikli su ile fosseptik kanallarına pompalama işlemi uygulanmaktadır. Aynı zamanda ekipman araçlarımızda bölgeyi yıkayabilmek için yıkama tabancası yer almaktadır. Ekipman aletlerimiz tamamıyla müşterilerimizin arzu ettikleri şekilde hazırlanmakla birlikte en uygun niteliklere sahip ve en iyi kalitede ürünler tercih edilmektedir.

3- Teleskopik Emiş Boomlu Vidanjör Araçları

Pek çok durumlarda karşılanabilen problemlerde teleskopik emiş boomlu vidanjör araçlar kullanılmaktadır. Tercih edilmesinin nedeni ise büyük bir araç olmasından dolayıdır. Aynı zamanda bu vidanjör çeşitlerinden bir tanesi olan teleskopik emiş boomlu vidanjörler yüksek tank ve transfer etme özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Kanallarda birikmiş olan çözülemeyen atıkları veya pis suları çekmek ve taşımak gayesiyle hazırlanmış vidanjör çeşitidir. Tankların içerisinde hava bulunmaktadır ve bu havanın vakumlanması özelliği ile pis su atıklarının tank içerisine gönderilmesi sağlanmakta olup taşınması yapılmaktadır.

Vidanjör Araç Kiralama Sayesinde Neler Yapılabilmektedir?

Yapacağımız çalışmalarda pek çok farklı alanlarda vidanjör araç kiralama hizmetimizi profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Çalışmalarımız arasında öncelikle kanalizasyonlarda meydana gelen problemlerin temizleme işlemi, kanal borularında meydana gelen tıkanıklıkların açılarak temizlenmesini, temiz su transferinin sağlanmasını gerçekleştirmekteyiz. Bu çalışmalarımızı yaparken firmamız profesyonel ekip arkadaşları ve en iyi araçlarla siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti sağlamaktadır.

Konserlerde, miting bölgelerinde, büyük oteller ve hastaneler için de vidanjör kiralama hizmetlerimizi sizlere vermekteyiz. Aynı zamanda firmamız çalışmaların yapılacağı bölgedeki sokaklar dar ve araçların geçemeyeceği boyutta ise uzman vidanjör ekip arkadaşlarımız sizlere en iyi hizmeti kolaylıkla sağlayacaktır.

Vidanjör Araç Kiralama Hizmetimiz

Firmamız vidanjör araç kiralama hususunda siz değerli müşterilerimize en iyi ve en uygun hizmeti vermek amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Firmamızla iletişime geçtiğiniz takdirde sizlere hangi vidanjör çeşitidinin uygun olduğunun bilgisi verilerek çalışmalarımıza ancak bu doğrultuda başlayarak en güvenilir ve en uygun fiyatlı hizmetleri sizlere sağlamak için buradayız. Firmamız vidanjör fiyatları kapsamında müşterilerine her daim maliyetten ve zamandan tasarruf etmelerini sağlayarak hizmetlerini en iyi şekilde sunmaktadır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: