Ostim Sehat O.S.B. 1149 Sk. Gül 86 Sanayi Sitesi No:105 Yenimahalle / ANKARA

Kanal Görüntüleme

16.09.2018
320
Kanal Görüntüleme

Günümüzde yaşam alanlarımızın artış göstermesi kanal görüntüleme hizmetine olan ihtiyacı da artırmıştır. Teknolojik gelişmeler çağımızı çok daha rahat bir şekilde yaşamamızı ve her konuda pratikleşmemizi sağlamaya hızla devam ediyor. Bireylerin her geçen gün biraz daha bilinmeze cevap verebildiği günümüzde kullanılan teknikler ile önceden hayal gibi görünen birçok konu bugün artık hızlı ve etkili bir şekilde çözüme kavuşuyor. Bu konulardan bir tanesi de kanal görüntüleme işlemi olmaktadır. Kanal görüntüleme sisteminin çalışma prensibi robot üzerindeki 360 derece kamera ile hatların mevcut durumlarının tespiti arızalı olan yerlerin noktasal bir biçimde tespit edilmesi işlemidir. Operatör tarafından kanal görüntüleme yapılırken video kayıtlarında kanal eğimi, çatlak boyutu, kanal çapındaki daralmalar, ezilme, büzülme, kırılma gibi tüm bilgileri kayıt altına alabilmektedir.

Kanal Görüntüleme Kullanım Alanları

  • Atık su, yağmur suyu hatlarının mevcut durumu, arıza çatlak olup olmaması gibi durumlarda,
  • Yeni yapılan kanalizasyon hatlarının kalite, kontrol uygunluğunun kontrolünde,
  • Eski kanalizasyon hatlarının çatlak, kırık, eğim gibi değerlerinin kontrolünde,
  • Kanal temizliği yapılırken hatların önceki ve sonraki durumlarının tespitinde,
  • Raporlama ve video kayıtları sayesinde hatların durumlarının kayıt altına alınması sağlamaktadır.

Hizmet Görselleri

Kanal Görüntüleme Robotu

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ile kanal görüntüleme robotları ikiye ayrılmaktadır. Bunlar; ittirmeli tip kanal görüntüleme robotları ile traktör üstü kanal görüntüleme robotları olarak sıralanabilmektedir. Kullanım alanları olarak 20mm çapından başlamaktadır. Farklı ekipmanlar ile de büyük çaplı borularda da görüntüleme işlemi yapılabilmektedir.

Kanal Görüntüleme Fiyatları

Günümüzde kanal görüntüleme işlemine oldukça ihtiyaç duyulduğu için kanal görüntüleme fiyatları da yapılan işin metrajına göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle kanalların autocad projelerindeki hat uzunlukları dikkate alınarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Asıl fiyatlandırma ise iş sonunda kaç metrelik bir kayıt alınmış ise onun üzerinden yapılmaktadır.

Ancak kanal görüntüleme işlemi aslında kolay ve basit bir işlem değildir. Başlı başına projelendirilerek çalışılması ve teknik detayları olan bir işlemdir. Bu işlemi Kanal Arıza firması olarak bizler en iyi şekilde yapıyoruz. Siz değerli müşterilerimizin mağduriyetini gidermek için her gün güncellenen teknoloji ve her gün öğrendiğimiz yeni bilgilerle kanal görüntüleme sistemleri konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

Kanal Görüntüleme Hakkında Merak Edilenler
Kanal Görüntüleme Nedir ?
Kanal Görüntüleme sistemleri ile kanal hatlarının durumunu,alt yapı işlerinde iş teslimlerinde kanalların durumlarının görüntülenmesi,kanalizasyon hatlarındakı arızaların noktasal bir şekilde bulunması sağlamaktadır..
Tüm Türkiye'de Kanal Görüntüleme Hizmeti Sağlıyormusunuz?
Kanal Görüntüleme Hizmetimiz Türkiyenin her ilinde sağlayabilmekteyiz..
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: