Ostim Sehat O.S.B. 1149 Sk. Gül 86 Sanayi Sitesi No:105 Yenimahalle / ANKARA

Kanal Temizleme

30.07.2020
14
Kanal Temizleme

Tıkanan kanalizasyon kanallarında biriken su zamanla geri vurmaya başlayacak, hem koku hem de olumsuz görüntüler oluşturacaktır. Kanal arıza firması olarak, Ankara Kanal Temizleme hizmetleri vererek, günlük hayatta karşılaşılabilecek olan sorunları hemen gideriyoruz.Kanallar’da oluşan birikintilerin yağlı kanalların içerisinde kimyasal reaksiyonlar oluşturup yangın gibi önüne geçilmeyecek sonuçlar doğurmasına sebebiyet verebilmektedir.Kanalizasyonların bağlı olduğu bacaların periyodik olarak temizlenmesi hayatı önem taşımaktadır.Uzman ekibimiz sayesinde sizlere en doğru hizmeti vermeyi amaçlamaktayız.Kanalizasyon sistemleri periyodik olarak temizlenmediği süreçlerde kanal akışlarında problemleri beraberinde getirecektir.

Ankara Kanal Temizleme Hizmetleri

Tıkalı olan kanalizasyonları, özel görüntüleme robotlarını kullanarak denetliyor ve herhangi bir kazı yapmadan tıkanıklığı açmaya çalışıyoruz. Temizleme sonrasında, yapılan işin teyit edilmesi ve kanalın tamamen açıldığını görebilmek için görüntüleme robotlarını kullanıyoruz.Tıkalı olan kanalların temiz su jetleri ile temizlenmesi ile kanalizasyon sistemleriniz açılmış olacaktır.

Hizmet Görselleri

Kanalizasyon Neden Tıkanır?

Kanal arıza firması olarak, kanalların neden ve nasıl tıkandığı konusunda özel çalışmalar yapıyoruz. Kanalizasyon tıkanıklıklarının giderilmesi için yeni teknolojik cihazlar kullanıyor ve herhangi bir kazma ve kırma işlemi yapmadan kanalizasyonun açılmasını sağlıyoruz. Kanalların tıkanmasına neden olan etkenler, dış ve evsel atıklardır. Bunlar arasında, plastik parçaları, sert kağıt parçaları gibi suda çözülmeyen çeşitli malzemeler sayılabiliyor.Bununla beraber yağmur sularının getirmiş olduğu atıklar’da kanalizasyon sistemlerine dolabilmekte ve Kanal Tıkanıklığı yaratabilmektedir.

İletişim bilgilerimizden bizlere ulaşanlara, hemen hizmetlerimizi ulaştırıyor ve sorunlarını hemen çözmeye çalışıyoruz. Şehir kanalizasyonlarında, biriken atıklar, aşırı yağış sonrasında tıkanmalara ve yollarda göllenmelere neden olabilmektedir. Hizmetlerimizi profesyonel olarak sunduğumuz için tıkanıklık sebebi ne olursa olsun rahatlıkla açıyor ve sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Ankara Kanal Temizleme İşlemleri

Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemlerimizde, kanalizasyon borularının içerisini görüntülüyor ve boru çapına göre cihaz belirlemesi yapıyoruz. Boruların büyüklük durumuna göre vidanjör seçimi yapmak önemlidir. Küçük borular için güçlü vidanjör kullanıldığında, borularında hasar oluşabilecektir. Uygun vidanjör seçimi yapılarak, tıkanıklığın hızlı ve daha güvenli şekilde yapılmasını sağlıyoruz. Bunun için görüntülüme sistemine önem veriyor, tıkanıklık noktasını tam olarak belirliyoruz. Görüntüleme yapılarak, tıkanıklığı neden olan malzemeleri belirliyor ve en uygun açma yöntemini kullanmaya başlıyoruz.

Kanal Temizleme Süresi

Kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanıklıkları gidermek için uygun ekipmanlara sahip olmak önemlidir. Firmamız, hem personel hem de ekipman olarak her zaman tam donanımlıdır. Tıkanmış olan kanalizasyonların durumlarına göre temizleme ve açma çalışmalarımız ortalama 2 saat sürmektedir. Planlama yaparken, işlemlerimizin en az 2 saat süreceğini düşünerek ayarlama yapıyor ve iş planımızı hazırlıyoruz. Kanalizasyonda meydana gelen tıkanıklık giderildikten sonra kanalın tamamen temizlendiğini görebilmek için görüntüleme robotunu kullanarak, kontrollerimizi yapıyoruz. Tamamen temizleme sağlanana kadar işlemlerimizi devam ettiriyoruz.

Kırmadan Kanal Açma

Binalarında kanalizasyon tıkanıklığı sorunu ile karşılaşan kişiler, çeşitli tadilat işlerinin ortaya çıkacağını düşünmeye başlarlar. Firmamız, tüm kanalizasyon tıkanıklık sorunlarını, herhangi bir kırma işlemine gerek duymadan çözüyoruz. Kanalizasyon tıkanıklığına çökme gibi durumlar neden olmadığında, kırma yapmadan açma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Çökme nedeniyle tıkanıklıklar meydana geldiğinde ise çöken yerin tadilatı yapılarak, oluşan tıkanıklıklar tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Sahip olduğumuz, kanal temizleme cihazlarımız, kanalizasyon kapağı bölümünden giriş yaparak, tıkanıklığın oluştuğu noktaya ulaşıyor ve tıkanmaya neden olan atıkların temizlenmesini sağlamaktadır.

Tıkanıklığın Tespit Edilmesi

Kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanıklık yerinin doğru tespit edilmesi yapılacak olan işlemler için önemlidir. Kanal arıza firması olarak, uzman ekiplerimiz ile verdiğimiz hizmetlerimizde, tüm kanalizasyon tıkanıklıklarını, özel görüntüleme cihazlarımız ile anında tespit edebiliyoruz. Tıkanıklığın oluştuğu noktayı tespit ettikten sonra boru genişliği ve uzunluğu yapısına göre uygun vidanjör aracımızı belirliyor ve basınç ayarı yaparak tıkanıklıkları açıyoruz. Tıkanıklığı tespit edebilmemiz için kanalizasyon hattının uzunluğu çalışmalarımızı etkilememektedir. Kanalları temizleyerek, çevre sağlığına ve insan sağlığına katkı sunmaya çalışıyoruz.

Periyodik Kanalizasyon Temizliği

Yerleşim yerlerinde, alt yapı problemleri ile karşılaşmamak için kanalizasyonların tıkanma oluşmadan periyodik olarak temizlenmesi gerekiyor. Yağmur suyu haricindeki tüm atıklar zamanla kanalizasyonların tıkanmasına neden olacaktır. Hizmet bölgemizde, kanalizasyon temizliği için vermiş olduğumuz hizmetlerimiz sayesinde, tıkanıklık oluşmadan kanalların tamamen temiz olmasını ve oluşabilecek sorunlara karşı önceden tedbir alınmasını sağlıyoruz. Kanalizasyonlarda oluşabilecek tıkanıklıklar, pis kokunun yanı sıra açık alanda su birikintisi gibi nedenlerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Periyodik temizleme hizmetlerimiz ile kanalizasyonların her zaman temiz olmasını sağlıyor, tıkanmalarının önüne geçiyoruz.

Nasıl Temizliyoruz?

Kanal arıza iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşan yerel yönetim ya da bireysel müşterilerimize temizleme jetleri donanımına sahip araçlarımız ile hizmet veriyoruz. Temizleme işlemleri öncesinde, tıkanıklık, boru kırıklığı, çatlak durumu, çökme gibi durumları tespit ediyoruz. Kanal içi görüntüleme cihazları ile gerekli görüntülemeyi yaptıktan sonra temizleme jetleri ile tıkanıklığı hemen açıyoruz. Temizleme işlemlerinde herhangi bir kırma işlemi uygulanmadığı için müşterilerimize ekstra masraf çıkarmıyoruz. Güçlü vidanjör araçlarımız ile kanalizasyon kanallarının içerisinin tamamen temizliyor ve tıkanıklığı ortadan kaldırarak, profesyonel çözümler sunuyoruz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonHemen Ara
Open chat