Ostim Sehat O.S.B. 1149 Sk. Gül 86 Sanayi Sitesi No:105 Yenimahalle / ANKARA

Ev İçi Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

27.08.2021
68

Ev İçi Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Pek çok bireyin karşılaşmış olduğu problemler başında evlerinin lavabo ve tuvaletlerinin tıkanması sonucu oluşan görüntü ve pis kokular gelebilmektedir. Bu noktada Ev İçi Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri bireylerin aklına ilk gelen evde tıkanmış tuvalet nasıl açılır sorusu oluşmaktadır.  Lavabo ve tuvalet tıkanıklığının oluşmaması için birtakım yöntemler bulunmaktadır. Fakat tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerinden önce tıkanıklıkların oluşmaması şu unsurlara dikkat edilmelidir.

  1. Giderlere yabancı çözülemeyen maddeler atılmamalı,
  2. Temizlik ve bakımı düzenli bir şekilde yapılmalı, 
  3. Mutfak lavabosuna atık yağlar dökülmemelidir. 
Ev İçi Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Ev İçi Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Bu unsurlar dikkat edilmediği takdirde ev içi tuvalet tıkanıklığı problemi ile karşılaşmak oldukça mümkün olmaktadır. Bu noktada evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri uygulanmalıdır. Bu yöntemler ise şöyledir:

  • Sıvı sabun kullanımı

Ev içi tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerinden bir tanesi sıvı sabundan faydalanmaktadır. Lavabo giderine yabancı çözülemeyen madde atıldığında maddenin kayganlaşarak gidere gidebilmesi için sıvı sabun yöntemi kullanılmalıdır. Bu yöntem kolaylıkla atık maddenin gider borusundan rahatça geçebilmesini sağladığı için oldukça başarılı bir yol olarak bilinmektedir.

  • Sıcak su kullanımı

Lavabo veya tuvaletlerin tıkanmaları durumunda basit ve çözüm odaklı yöntemler arasında sıcak su kullanımı gelmektedir. Lavaboya veya tuvalete atılan yabancı maddeler sebebiyle tıkanmaların olması oldukça mümkündür. Bu kapsamda sıcak su baskı uygulama gücü bulunmasından dolayı gider kısmına sıcak su baskılama işlemi yapılarak da tıkanmış tuvalet veya lavaboların açılması sağlanabilmektedir. En az 2 litre su kullanımı önerilmekte olup, sıcak su baskı uygulaması yapıldıktan sonra 30 dakka içinde tuvaletlerin açılmaması durumunda daha etkili bir yöntem tercih edilmesi ön görülmektedir.

  • Fiziksel baskı uygulama kullanımı

Evlerde tıkanmış tuvalet açma yöntemlerinden bir diğeri fiziksel güçten yararlanılarak baskı uygulama yöntemi tercih edilmelidir. Yukarıda sayılan yöntemler eğer çözüm üretmediyse lavaboların açılması sağlanmadıysa fiziksel güç kullanılarak demir bir çubuk yardımıyla tıkanan borunun açılması sağlanabilmektedir. Sağ – sol ve aşağı – yukarı baskı yapılarak lavabonun açılması sağlanabilmektedir.

  • Kimyasal madde kullanımı

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemlerinden bir diğeri ve yukarıda sayılan uygulamalardan daha etkili olan yöntem kimyasal madde kullanımıdır. Toz halinde satışı olan aynı zamanda her cebe uygun fiyatıyla her evde bulunması ön görülmektedir. Lavaboların tıkanması durumunda kimyasal madde kullanılmasında lavaboya toz kimyasal madde dökülddükte sonra en az 2 litre su kaynamış suyu gidere dökme işlemi yapılmalıdır. Bu süreçte fokurdama tarzı bir durumla karşılaşmak mümkündür. Ama bu durum olumlu bir çözüm olduğunu işaret etmektedir. Aynı zamanda bu süreçte balkon ve pencere kapılarının açılması ve içeriye temiz hava girmesi oldukça önemlidir. 

  • Profesyonel bir destek alma

Evde  tıkanmış tuvalet açma yöntemlerinden sonuncusu profesyonel bir destek almaktadır. Bu evre yukarıda sayılan yöntemlerin olumsuz yanıt verdiği süreçte tercih edilmesi ön görülmektedir. Çünkü tıkanan lavabonun binanın ortak giderinde veya ana kanal borularında problemler olmuş olabilir. Bu noktada firmamızdan en iyi desteği alabilmeniz oldukça mümkün olup, problemlerinize çözüm odaklı çalışmalar yapabilmekteyiz. Firmamız bu kapsamda profesyonel ekip arkadaşları ve en iyi ekipmanlara sahip bir bünyede en iyi tuvalet açma çalışmaları yapmaktadır. 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: